|    |    |    |    |    |   | 
Güncel
 
  >> DUYURULAR
  >> ETKİNLİKLER
  >> HABERLER
  >> İHALE İLANLARI
  >> İMAR PLANI İLANLARI
  >> PARSELASYON PLANI İLANLARI
  >> ULUSAL BASINDA
 
 
Anasayfa - Güncel
.........................................................................................................................................................................
14.06.2009
 
OLİMPİK GÜN ŞENLİĞİNE MUHTEŞEM FİNAL

Eskişehir büyük bir spor organizasyonuna daha başarıyla ev sahipliği yaptı. Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen ve birbirinden keyifli sportif etkinliklerin yer aldığı “Olimpik Gün Şenlikleri” Köprübaşı’nda yapılan kupa ve madalya töreni ile tamamlandı. İki gün süren şenlikler kapsamında bisiklet yarışı, olimpik gün koşusu, su kayağı ve dragon gösterileri, dragon yarışları ve barakuda dalış ekibi tarafından su altı gösterileri gerçekleştirildi. 

 

Etkinliklerin son gününde ilk olarak Porsuk Çayı’nda dragon yarışları yapıldı. 6 takımın katıldığı yarışlarda birinciliği Osmangazi Üniversitesi, ikinciliği Anadolu Üniversitesi üçüncülüğü ise Atatürk Meslek Lisesi takımları kazandı. Dragon yarışlarının ardından şenliklerde gerçekleştirilen etkinliklerde dereceye giren sporcu ve takımlar için kupa ve madalya töreni düzenlendi.

 

Tören öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Büyükşehir belediyemiz işbirliği ile Olimpik Gün Şenliklerini, başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirterek Eskişehir’in iki gün boyunca birbirinden güzel spor faaliyetlerine sahne olduğunu söyledi. Eskişehirliler’in şenliğe gösterdiği büyük ilgi nedeniyle çok mutlu olduğunu da ifade eden Büyükerşen” Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Mamuca Göleti ve Porsuk Çayı sayesinde Eskişehir birbiri ardına yeni su sporları ile tanışıyor. Sonbahar’dan itibaren çocuklarımız için optimist tekne sporlarının eğitimini başlatacağız. Eskişehir futbolun yanı sıra su sporları ile de Türkiye’nin önde gelen kentlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Buradan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin yetkililerine ve organizasyonun sponsoru olan Adidas firmasına bu güzel spor etkinliği nedeniyle bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Başkan Büyükerşen’den sonra konuşma yapan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Türker Arslan ise “Eskişehir spora ne kadar büyük önem verdiğini değerli başkanları ile bizlere gösterdi. Daha önce Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile başarılı spor organizasyonları gerçekleştirdik. Bu başarılar, Olimpik Gün Şenlikleri’ni Eskişehir’de yapmamızı sağladı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi arasındaki bu birlik ve beraberlik yeni spor projelerinde devam edecektir. Komite adına tüm Eskişehirliler’e şükranlarımızı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından Olimpik Gün Şenliği’nde dereceye giren sporcu ve takımlara kupa ve madalyaları düzenlenen törenle verildi.

 
Paylaş
 
Diğer Haberler
VENEZUELA BOLİVAR CUMHURİYETİ BAŞKONSOLOSUNDAN BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET ...
ÜÇ BOYUTLU HAREKETLİ KİTAP TASARIMI ATÖLYESİ ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR ...
TÜRKİYE GENÇLİK ÖDÜLÜ EN İYİ BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKERŞEN’E VERİLDİ ...
YENİLİKÇİ FİKİRLER SERTİFİKALARINI ALDILAR ...
MAHMUDİYELİ KADINLAR ESMEK’TE ...
Tüm Haberler
 
 
  >Eskişehir Valiliği
  >Eskişehir Tepebaşı Belediyesi
  >Eskişehir Odunpazarı Belediyesi
  >TSK Mehmetçik Vakfı
  >Meteoroloji Radyosu
  >Eskişehir Polis Radyosu
  >Eskişehir Kültür Mirası Envanteri
 
  >E-Ödeme Sistemi
  >e-Dilekçe
  >Tramvay Saatleri
  >Otobüs Saatleri
  >Esbot Seferleri
 
  >Biyografi
  >Fotoğraflar
  >Ödüller
  >İletişim