|    |    |    |    |    |   | 
Güncel
 
  >> DUYURULAR
  >> ETKİNLİKLER
  >> HABERLER
  >> İHALE İLANLARI
  >> İMAR PLANI İLANLARI
  >> PARSELASYON PLANI İLANLARI
  >> ULUSAL BASINDA
 
 
Anasayfa - Güncel
.........................................................................................................................................................................
06.06.2010
 
ESKİŞEHİR’İN EN BÜYÜK KATLI OTOPARKI’NIN İNŞAATI BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi’nin İstiklal Mahallesi’nde yap işlet devret modeli ile yapımını başlattığı 500 araç kapasiteli otoparkın temeli törenle atıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi Eskişehir’in en büyük katlı otopark projesinin inşaat çalışmalarını başlattı. İstiklal Mahallesi’nde yapımına başlanan otopark için aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı’nın da bulunduğu çok sayıda davetlinin katılımıyla temel atma töreni düzenlendi.

            Yüklenici firma tarafından düzenlenen temel atma töreninde konuşan Başkan Büyükerşen, Eskişehir’de Büyükşehir Belediyesince yapılması planlanan otopark projelerinden en büyüğünün temelini attıklarını açıkladı. Yeni otopark projelerinde istimlak ve hazırlık çalışmalarının da devam ettiğini ifade eden Başkan Büyükerşen inşaatına başlanan yeni otoparkın kent trafiğinin en yoğun olduğu bölgeyi rahatlatacağını söyledi. Eskişehir’de her ay 200’e yakın yeni özel aracın trafiğe katıldığını vurgulayan Büyükerşen “Eskişehir’de özel araç sahipleri, trafik cezası yemeyi de göze alarak caddelere gelişigüzel şekilde araç park ediyor, oysa 2 Eylül Caddemizdeki 7 katlı otoparkımızın ilk iki katı dışındaki katları boş duruyor. Eskişehirli bazı sürücülerin bu kötü alışkanlıklarından vazgeçmesi gerekiyor. Otopark projelerimiz tamamlandıktan sonra kent merkezindeki gelişi güzel parklanmalar devam ederse bazı Avrupa kentlerinde olduğu gibi kent merkezine özel araç girişlerini zorlaştırıcı kararlar almak zorunda kalabiliriz” dedi.

Yapımına başlanan otopark projesinin yap işlet devret modeli ile yapıldığını da belirten Başkan Büyükerşen yatırımcı Mustafa Ekiz’i yatırımından dolayı kutladı ve projenin herkese hayırlı olmasını diledi. Başkan Büyükerşen ayrıca yatırımcıların yeni otopark projelerine talip olmalarını da istedi.

16 bin metre karelik inşaat alanına sahip ve 500 araç kapasitesi olan otoparkın 1 yıl sonra hizmete girmesi planlanıyor. 

 
Paylaş
 
Diğer Haberler
YENİLİKÇİ FİKİRLER SERTİFİKALARINI ALDILAR ...
MAHMUDİYELİ KADINLAR ESMEK’TE ...
VERGİ DAİRESİ BAŞKANI ÖZBAKIR’DAN BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET ...
SESİM BEZDÜZ VE SENFONİ ORKESTRASI’NDAN MÜZİK ZİYAFETİ ...
BÜYÜKŞEHİR BEŞTE BİR KAMPAYASI İLE İLÇELERDE ...
Tüm Haberler
 
 
  >Eskişehir Valiliği
  >Eskişehir Tepebaşı Belediyesi
  >Eskişehir Odunpazarı Belediyesi
  >TSK Mehmetçik Vakfı
  >Meteoroloji Radyosu
  >Eskişehir Polis Radyosu
  >Eskişehir Kültür Mirası Envanteri
 
  >E-Ödeme Sistemi
  >e-Dilekçe
  >Tramvay Saatleri
  >Otobüs Saatleri
  >Esbot Seferleri
 
  >Biyografi
  >Fotoğraflar
  >Ödüller
  >İletişim